אודות לירן​ לוי

לירן נולד בחולון למשפחה דתית-מסורתית והחל את דרכו כחזן, במקהלת הילדים של ביהכנ"ס אהבה-וחווה. שם , ינק מהמסורת המוסיקלית הספרדית-ירושלמית עד שגדל והפך לחזן ביהכנ"ס בקומה החדשה שבנו בביהכנ"ס.

לירן התחנך בבתי ספר ממלכתיים דתיים ואת לימודי התיכון למד בישיבת בני-עקיבא אדרת בבת-ים.

תוך כדי לימודיו, שילב לירן פעילות חברתית בביה"ס (לה זכה לתעודת הוקרה מנשיא המדינה )וכן פעילות קהילתית בבני-עקיבא כמדריך ואח"כ כקומונר.

במקביל, למד לירן "חזנות" במכון רננות למוסיקה יהודית,שימש כקורא בתורה וחזן בבתי-כנסת שונים בחולון ולימד מאות ילדים (עד היום!) לקראת הבר-מצווה.

עם גיוסו לצה"ל, שימש לירן כמדריך גדנ"ע – מפקד כיתה, סמל ורס"פ ואח"כ כמדריך-נוער בישיבות-תיכוניות בהכנה לקראת גיוס. על תפקיד זה,קיבל לירן את אות "מצטיין אלוף אכ"א לחיל החינוך והנוער" בצה"ל בטקס יום העצמאות תש"ס.

לאחר סיום שירותו הצבאי, החל לירן את לימודיו באוניברסיטה- לימודי א"י ותולדות-ישראל וכן תעודת הוראה בתחום לימודי ארץ-ישראל.

במקביל- שימש לירן כמדריך נוער לילדים בסיכון, עד סיום לימודיו.

לאחר הלימודים, התקבל לירן לקורס מורי של"ח וידיעת הארץ במשרד החינוך והוא משמש עד היום כמורה של"ח בביה"ס "כרם שלמה" בחולון.

בשנת 2006 החל לירן להנחות ולהפיק ימי בר מצווה בכותל.

רבים שואלים את לירן כיצד החל להתעסק בנושא "בר מצווה בכותל".

התשובה היא כזאת:

בכל שנה, יוצא לירן לקהילה הישראלית בניו—יורק ושם הוא משמש כחזן בתקופת הימים הנוראים. לפני 4 שנים, סיפר, כדרך אגב, אחד מהמתפללים ללירן,שהוא מגיע לישראל בקרוב כדי לחגוג לבנו בר מצווה בכותל. הוא ייקח בארץ חזן-פייטן שיערוך לו את טקס העליה לתורה בכותל, מדריך טיולים- שיעשה להם סיור בירושלים ואלי מפיק אירועים- שיקל עליו וינהל לו את האירוע. ואז אמר לו לירן: רגע! אני מדריך! אני חזן-פייטן! אני בעל נסיון! תן לי להוביל לך את האירוע!" והשאר- הכל היסטוריה…….

לירן נשוי עם דנה והיום יש להם שני ילדים- שיר ואורי.

לירן שר ומפייט בסגנון מזרחי-ירושלמי, חסידי, שירים ישראלים ושירי א"י,

כמו-כן, לירן גם מנגן על עוד ושר באירועים שונים כפייטן ורב מזמר בחופות.

053-9419529​